Opravy a nátěry střech

Naše firma Vám  očistí a natře veškeré plechování střech.

 

Svody a žlaby natřít nebo vyměnit
Důležité je, aby průměr okapů a odvodňovacího systému byl dostatečný. Pro svislé odvodnění se doporučuje průměr minimálně 100 mm a větší. Žlaby a roury je nutné pravidelně kontrolovat a čistit, aby se neucpaly. Pro případ ucpání je dobré mít zabezpečená dvě odtoková místa. Také zima a sníh mohou odvodňovací systém poškodit, a proto je třeba vždy na jaře provést jeho revizi.

První, co bychom měli v případě žlabů a odtokových rour před zimou udělat, je zkontrolovat, zda jsou v pořádku a zda správně těsní spoje. Pokud nejsou průchodné, je nutné je okamžitě vyčistit, nezapomeňme na mřížky a odtoky, na což nám stačí silnější proud vody, nebo je mechanicky vymést. 

U plastových okapů je montáž snadná, spojení, případně i výměnu prasklých okapových žlabů, můžeme provést třeba pomocí lepidla nebo tmelu. U pozinkovaných okapů je pak babí léto časem pro údržbu a nátěry. Odborníci doporučují provádět úpravu po roce oxidace povrchu ve vnějším prostředí. Kdo si chce ušetřit každoroční dřinu s natíráním nebo problémy se zkroucenými a popraskanými plastovými okapy, může si pořídit okap z pozinkované oceli, který už je opatřen ochranou vrstvou laku, radí z pozice dlouholetých zkušeností klempířský mistr Karel Skokan. Jejich hlavní výhodou jsou minimální požadavky na údržbu. Díky povrchové úpravě není třeba okapy natírat minimálně 50 let. Švédská ocel s zaručuje vysokou pevnost výrobku a barevná povrchová vrstva mu poskytuje ochranu před povětrnostními vlivy a zaručuje stálobarevnost.